Kaip susijusi mityba ir krūties vėžys

Ar kada susimąstėte, kaip susiję šie du dalykai – mityba ir krūties vėžys? Mokslininkai teigia, kad net 30 procentų krūties vėžio diagnozių, kurias kasmet išgirsta moterys, būtent nutukimo ir genetikos išdava.  Taigi, gyvenant aktyviai, sudeginant nereikalingus riebalus, galima ženkliai sumažinti krūties vėžio riziką. Žinoma, lieka dar 70 procentų ne taip gerai žinomų priežasčių, bet jeigu galime sau padėti, kodėl to nepadaryti?

Taigi, keletas būdų, kurie padėtų stiprinti sveikatą:

1. Išlaikykite sveiką svorį. Jeigu kaupiate papildomus kilogramus, kurie gali pakurstyti  estrogeno, žinomo dažniausiai pasitaikančių krūties vėžio formų rizikos  faktoriaus, lygį organizme – tai metas rimtai susimąstyti apie subalansuotą mytybą. Nepamirškite ir sportinio aktyvumo.

2. Venkite tam tikrų hormonų terapijos tipų. Kombinuotos  hormonų terapijos, kuriose naudojamas tiek estrogenas, tiek ir progestinas,  padidina krūties vėžio riziką.

3. Venkite medicininės radiacijos pertekliaus. Viena, jeigu darote momogramą, visai kitokią dozę gausite atliekant tomografinį skenavimą. Taigi pastarąjį darykite, jei iš tikro yra neišvengiamybė.

4. Stebėkite, ką geriate. Alkoholio vartojimas gali  sumažinti širdies ligų riziką, tačiau jei geriate per daug, galite padidinti  krūties vėžio riziką. Alkoholio vertėtų atsisakytis arba bent jau ženkliai sumažinti dozes ir dažnumą.

5. Atsisakykite rūkymo. Be krūties vėžio rizikos, tai sukelia dar ir kitų formų vėžį.

Žinoma, ne paskutinėje vietoje ir sveikų produktų bei priemonių naudojimas – nenaudokite konservų plastikinėse pakuotėse, kvepiančių žvakių, organinėmis medžiagomis neužterštas maistas.

 

 

 

About Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

1 Comment

  1. Kruties vezys

    O kokiuose tyrimuose rasti tokie paskaičiavimai (30%) dėl faktorių lemiančių krūties vėžio susirgimus? Galbūt būtų galima gauti šaltinį, būtų įdomu paskaityti plačiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *