Kas tai yra sveika mityba?

Labai dažnai šį klausimą užduoda draugės ir aplinkiniai. Apibrėžti pora žodžių labai sudėtinga, nes iš tikro sveika mityba – tai sudėtinė sistema. Juk maitinamės tam, kad būtumėme sveiki. Vadinasi, tam, kad gautumėme pakankamai  mums reikalingų medžiagų. Gal skambės keistai, bet negalime skirstyti produktų į geresnius ir blogesnius. Žinoma, vieni produktų yra palankesni sveikatai, kiti mažiau palankūs, tačiau visi tinkami vartoti. Visai kas kita – kokiais kiekiais ir kaip dažnai. Skaitydama apie maisto produktus, radau daugybę išskyrimų, skirstymų, grupavimų, tačiau 100 procentų pagrįstų argumentų, kurie leistų tvirtinti, kad va šias produktas sveikas, o tas ne – nėra. Žinoma, jei perkate mėsos produktą, o jo etiketėje mėsa kokioj penktoje vietoje – vertėtų stipriai susimąstyti.

Kitas, ne mažiau svarbus sveikos mitybos veiksnys – valgymo režimas. Tai yra, kada kiek ir kaip valgyti. Be to, kaip jaučiamės pavalgę vieno ar kito produkto. Jau matote, kad lenkiu prie individualumo, nes kiekvienam žmogui sveikiausia ir teisingiausia mityba bus vis kitokia. Tai priklauso nuo daugybės faktorių – ūgio, svorio, pomėgių. Kiekvienas žmogus gyvena skirtingus gyvenimus, vadinasi, ir valgyti turi savaip. Ir aktyvumas kiekvieno kitoks.

Bet kuriuo atveju – su tuo sutiks kiekvienas, kad su maistu turime gauti pakankamai naudingų medžiagų, kad galėtume būti aktyvūs. Vadinasi, vėl pamatysite, kad sveikos mitybos turime mokytis visą gyvenimą, nes laikui bėgant keičiasi ir poreikiai. Tai, kas tinka vienam, kitam gali sukelti negalavimus ir atvirkščiai.

Neišvengsime ir bendrųjų sveikos mitybos principų, bet net juos reikėtų prisitaikyti sau individualiai. Žinoma, kai gyvenate šeimoje – nori nenori susiformuojate ir šeimos maitinimosi įpročius. Dažnai girdžiu, kad dėl antsvorio kalti genai. Vis ti, drįsčiau manyti, kad daug svarbesnis veiksnys – susiformavę maitinimosi įgūdžiai. Jei kiekvieną arbatos puodelį užkandate pyragėliu, jokie genai nepadės.

Bet kuriuo atveju – svarbiausia, gera savijauta.

About Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *