Vitaminai … saldainiuose ir torte

Labai dažnai, žmonės pradėję laikytis dietos, staiga sunerimsta – ar, subalansavus mitybą, nepritrūks vitaminų. Kažkaip, kol valgomi tortai, čipsai, pyragėliai – žmonės, tokio klausimo nekelia. O valgydami daržoves, pieno produktus, mėsą – staiga jų pritrūksta. Neteigiu, kad nereikia vitaminais papildyti savo raciono, bet subalansavus mitybą, Jūs jų tikrai gaunate žymiai daugiau, nebent labai stipriai ribojate maisto kiekį. Tačiau, mes kalbame ne apie dietą ar kitą kokią savęs kankinimo priemonę, kai badaujant numetami kilogramai ir jie per savaitę atauga dvigubai. Kalbame apie subalansuotą mitybą – daržoves, mėsą, pieno produktus, viso grūdo duonos gaminius. Šiuos produktus valgydami nenutuksite, bet būsite sotūs. Tačiau, kai pradedate ieškoti vitaminų torte ar saldainiuose – tai labai trumpas kelias iki didesnio dydžio rūbų. Taigi, kad nereiktų klausytis aplinkinių siūlymo ieškoti vitaminų leduose ar saldainiuose – pasidarykite kraujo tyrimą poliklinikoje. Tada tiksliai žinosite, ko jums trūksta ir ko per daug. Ir nereiks kurti naujų teorijų. Tikrai nesąžiningai elgiasi maisto papildų platintojai, gąsdindami žmones. Žmones reikia informuoti, o ne gąsdinti.

Beje, jeigu normaliai valgote, Jūs galite suvalgyti ir torto, ir saldainį. Ir nieko baisaus nuo jų nenutinka, jeigu tai netampa pagrindiniu maistu. Prekybos centrai, labai pagreitino maisto ruošimą – daugelis patiekalų, buvusių tik ant šventinio stalo, tapo kasdienybe. Juk šimtalapio kasdien neišsikepsite, o nueiti ir nusipirkti – užtrunka tik kelias minutes. Gaminkite namie, tupinėkite prie orkaitės, mėgaukitės procesu. Ir mėgaukitės.

Puikių minčių!

About Ilona-Eitnė

Eitnė – viena iš portalo eitne.lt autorių ir pagrindinė redaktorė. Dar ji – nuostabi mama ir sėkminga verslininkė su kalnu idėjų. Jai trūksta tik vieno – kokių 3 papildomų valandų paroje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *